אודות השיטה CMT
 corrective movement therapy

שיטת CMT

שיטת Corrective Movement Therapy

מהווה פתרון שיקומי ולא פולשני למגבלות תנועתיות רבות, על ידי הפעלת גירוי עצבי מבוקר על מערכות השרירים והמפרקים סביב האזור הכואב.
גירוי זה מאפשר הארכת השרירים וחיזוקם, הגדלת טווחי התנועה, שיפור היציבה והשבת הגוף לתנועה טבעית, נטולת כאבים ומגבלות.
השיטה פותחה בהשראת האימון והשיקום במים במטרה לייצר תהליך שיקומי פעיל בסביבה תומכת המאפשרת תנועה ללא מגבלות. השיקום הפעיל בשיטה מבוצע בעזרת משקל הגוף בלבד קרוב ככל האפשר לתנועה הטבעית של גופנו.

כיצד פועלת השיטה?
הגוף מפתח תבניות תנועה ויציבה שגויות כפיצוי על כאב, תאונה, חולשה שרירית או אפילו אורח חיים
כמו למשל ישיבה ממושכת מול מהמחשב. שיטת CMT מלמדת את הגוף לפרק תבניות שגויות שהגוף סיגל לעצמו במהלך השנים.
Corrective Movement  Therapy

שיטה המייצרת גירוי חיובי על מערכות השרירים והמפרקים סביב האזור הפגוע. בתגובה לגירוי, הגוף משנה את מצב היציבה והעומס, הכאבים והמגבלה בתנועה נעלמים או פוחתים בצורה משמעותית.
התהליך הגופני שנוצר הוא טבעי לחלוטין, אך הגוף לא יודע לייצר אותו באופן עצמאי. 

שיקום וטיפול בבעיות שדרה ושלד

עבודה עם משקל הגוף בלבד

שיקום בשיטת CMT

יתרונות השיקום בשיטת C.M.T
1. פתרון קבוע – השיטה מלמדת את הגוף לנוע ולייצב את עצמו בצורה שמהווה פתרון קבוע ולא פולשני לבעיות מפרקים רבות, כגון: כאבי גב הנובעים מפריצות דיסק, בלט דיסק או שינויים ניווניים של עמוד השדרה, דלקות כתף ושחיקת סחוסים בירך ובברך.

2. תהליך מהיר ואפקטיבי האימון השיקומי בשיטת C.M.T מתבצע בעזרת משקל הגוף בלבד- אימון גרביטציה, המייצר את תוצאות השיקום הטובות בזמן הקצר ביותר 
גופנו יודע לזהות הפעלת שרירים ישירה ללא כל תמסורת מכנית נוספת וכאשר הוא מבין שאין שום "עזרה" מלאכותית נוספת הוא מפעיל מקסימום יחידות מוטוריות.
(יחידה מוטורית היא היחידה החשובה ביותר בשריר והיא מהווה סיב אחד של עצב ומספר סיבי שריר אותם הוא מפעיל). בכל פעולה שנבצע, ככל שנפעיל יותר יחידות מוטוריות, אזי שיקום וחיזוק השריר יהיו מהירים ואפקטיביים יותר.
קיצור תהליך השיקום מהווה יתרון לכל אדם, אבל בפציעות ספורט רבות (כגון: ברך רצים או I.T.B בריצה למרחקים, מרפק טניס, מרפק גולף וקרעים בגידים של הכתף במשחקי מחבט או אימון בחדר כושר)  למרכיב הזמן בשיקום ישנן השלכות קריטיות על תכנית האימונים.

3. שילוב אלמנטים תרפים פסיביים שיטת C.M.T משלבת אימון אקטיבי עם מתיחות פסיביות, מוביליזציות ועיסויים במגוון שיטות טיפוליות שונות כחלק אינטגרלי אחד. השילוב היחודי מאפשר התאוששות מהירה תוך כדי האימון ומיד לאחריו. למרכיב ההתאוששות המידית ישנה השפעה עצומה על יכולת הביצוע, במיוחד בתהליכי שיקום יציבה ארוכים, לדוגמה: שיקום יציבתי של עקמת בעמוד השדרה (קיפוזיס, לורדוזיס וסקוליוזיס) או שיקום לאחר ניתוחים אורתופדיים.